ساخت سازه گلخانه

ساخت سازه گلخانه

سازه های گلخانه شامل مشاوره و ساخت گلخانه می شود که به ابعاد و اندازه های مختلف ، بسته به نوع محصول و منطقه ی آب و هوایی طراحی می گردد و سازه های گلخانه ایی شامل : ستون ها ، کمان های اصلی ، شبکه بندی (خرپاها) مهارهای سازه ، آبرو ، دریچه ( اتصالات دریچه ، رک و پینیون-دریچه و موتور و گریبکس دریچه ) می باشد.

سیستم گرمایشی

سیستم گرمایشی

سیستم های گرمایشی در گلخانه ها به صورت های مختلف ( کوره های هوای گرم شوفاژ کشی - سیستم های انرژی تابشی و ...) می باشد که متداول ترین آن سیستم کوره های هوای گرم استیل که بازده و راندمان آن به نوع جنس استیل و طراحی و ساخت آن بستگی دارد می باشد.

سیستم سرمایشی (خنک کننده)

سیستم سرمایشی (خنک کننده)

فرآیند خنک سازی و سرمایش در سازه گلخانه

فرآیندی است که طی آن هوای گرم بیرون گلخانه پس از برخورد با رطوبت به صورت یک جریان هوا و عبور از پد مرطوب به هوای خنک تبدیل شده و باعث کاهش دمای گلخانه می شود.

سیستم فن و پد شامل فن ها یا هواکش های خروجی در یک طرف گلخانه و سیستم سرمایش تبخیری (پد) در طرف دیگر نصب می شود.

و لوازم پد شامل کاغذ پد سلولوزی + قاب پد (که در سه مدل 1- فایبر گلاس 2- گالوانیزه 3- آلومینیومی در بازار موجود است) + لوله کشی پد ها+ اتصالات نگهدارنده قاب پد+ لوله کشی هرزآب پد + پمپ یا کفکش + فیلتر و مخزن آب می شود.

مه پاش

مه پاش

سیستم مه پاش جهت خنک کردن گلخانه و ایجاد رطوبت و تغذیه گیاه در برخی موارد مورد استفاده قرار می گیرد که شامل یک عدد پمپ فشار قوی با الکترو موتور و منبع ذخیره آب و فیلتر های مخصوص – اتصالات مخصوص می باشد. لوله های آب رسانی به پایه نازل و نازل آب به چند نوع مختلف که شامل لوله های گالوانیزه -لوله های استیل – شیلنگ های پلی آمید و شیلنگ های فشار قوی می باشد. پایه نازل ها که بر اساس میزان رطوبت درخواستی گلخانه به فواصل معین در گلخانه نصب می گردد و نازل ها بر روی پایه نازل قرار می گیرد. میزان قدرت الکترو موتور و فشار بار پمپ و لیتر پمپ بر اساس تعداد نازل و دبی نازل ها محاسبه می گردد.

سیستم ذخیره انرژی (شیدینگ)

سیستم ذخیره انرژی (شیدینگ)

سیستم سایه بان (شید) و پرده ذخیره کننده انرژی ( انرژی سیوینگ) :

کاهش و تنظیم لوکس نوری در حد دلخواه ، جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید ، جلوگیری از اتلاف دما در زمستان از مزایای استفاده از سیستم سایه انداز و انرژی سیوینگ در گلخانه است.

نوع پرده و درصد سایه اندازی – سیوینگ آن با توجه به نوع کشت و شرایط اقلیمی محل اجرای گلخانه انتخاب و اجرا می گردد. پرده های حرارتی انرژی سیوینگ و سایه انداز شید در دو نوع دستی و اتومات در گلخانه قابل اجرا بوده که از ابزار و تجهیزات مخصوص به نوع اجرا استفاده می گردد.

سیستم آبیاری و تغذیه هوشمند

سیستم آبیاری و تغذیه هوشمند

پمپ و مخازن آبیاری + لوله کشی ها + فیلتر+ نوار تیپ یا لوله های مخصوص آبیاری+ تانکر ها و پمپ + دیپر + تغذیه هوشمند + آب شیرین کن

کنترل اقلیم (کنترل هوشمند گلخانه)

کنترل اقلیم (کنترل هوشمند گلخانه)

به‌طورکلی بر اساس سطح تکنولوژی مورداستفاده در گلخانه روش‌هایی شامل کنترل دستی، کنترل ساده، کنترل مرحله‌ای و کنترل کامپیوتری به‌طور همزمان و یا به‌تنهایی جهت کنترل اقلیم گلخانه مورداستفاده قرار می‌گیرند.

هر واحد گلخانه بر اساس نوع کشت و نیاز از تجهیزات مربوطه استفاده می نمایدو در شرایط و اقلیم های مختلف نیز تجهیزات متفاوت استفاده می شوند.

سیستم برق کشی و روشنایی

سیستم برق کشی و روشنایی

شامل برق کشی دریچه ها برق و تابلو کلیه سیستم ها و تجهیزات جانبی گلخانه + برق و روشنایی گلخانه را شامل می شود