مه پاش

 

مه پاش و رطوبت ساز

سیستم مه ساز و رطوبت ساز گلخانه، سیستمی می باشد که توسط آن فضای گلخانه ها، مرغداری ها و سالن های بزرگ طی فرایند تبخیر آب و بدون خیس کردن و ریزش آب روی خود گیاهان خنک می شود. مه ساز هم در فضای باز و هم در فضای بسته قابل استفاده است. در فضای بسته هدف، خنک کردن و تامین رطوبت محیط مثل گلخانه ها است. در فضای باز هدف از ایجاد سیستم رطوبت ساز، تنها خنک کردن و شاداب کردن محیط و اطرافیان است.

از مزایای مه ساز گلخانه میتوان به این موارد اشاره کرد

بهره مندی از مه ساز در محیط هایی مانند گلخانه باعث کاهش دمای محیط، افزایش رطوبت، کاهش گرد و غبار و آلودگی محیط و مطبوع شدن هوای داخل گلخانه خواهد شد. همچنین آبیاری از طریق مه سازها نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف آب میشود بلکه آبیاری محصولات نیز بهتر انجام می پذیرد. بنابراین بهره مندی از مه ساز ها کیفیت و کشت گیاهان و نبابتات گلخانه ای را تا حدبالایی بهبود می بخشد.

سیستم مه پاش در انواع مختلف طراحی و تولید میشوند

این سیستم  به طور کلی در انواع صنعتی و خانگی و در مدل های متنوع بسته به محیط مورد مصرف و نیاز شما تولید شده و هر کدام از این سیستم ها و مه ساز گلخانه برتری هایی نسبت به یکدیگر دارند.

برای مشاوره و خرید انواع تجهیزات گلخانه و آبیاری با ما تماس بگیرید.

مه پاش-تجهیزات گلخانه-ساخت گلخانه-بسترسازی گلخانه-سازه گلخانه

سوالات متداول

طرز کار سیستم مه پاش گلخانه چگونه است ؟

سیستم مه پاش گلخانه آب را از منبع گرفته و توسط پمپ های تحت فشار یا اصطلاحاً پمپ های کارواشی آب را با فشار حداقل 110 بار به داخل شیلنگ های فشار قوی فرستاده و آب یه پشت نازل ها رفته و از سوراخ بسیار ریز و میکرونی نازل به صورت پودر شده خارج می گردد. حال امکان دارد که سیستم مه ساز به دلیل صرفه جویی اقتصادی دارای پمپ نباشد و شیلنگ های مه ساز گلخانه مستقیم به شیر آب وصل گردد که در این صورت بایستی از نازل های پلاستیکی کم فشار با سوراخ بزرگ تر استفاده گردد.

 

کاربرد و نحوه عملکرد مه پاش گلخانه چگونه است ؟

به کارگیری مه ساز در گلخانه باعث افزایش رطوبت، کاهش دمای محیط، کاهش گرد و غبار سالن و مطبوع شدن هوا داخل گلخانه میشود. همچنین آبیاری از طریق مه پاش گلخانه، باعث صرفه جویی در مصرف آب و آبیاری بهتر محصولات میشود؛ در نتیجه ی استفاده از مه پاش گلخانه، کشت گیاهان و محصولات کشاورزی گلخانه ای از کیفیت بسیار بهتری برخوردار خواهند بود.

 

بهترین نوع مه پاش برای گلخانه چیست ؟

مه پاش گلخانه به طور کلی در انواع صنعتی و خانگی و در مدل های مه ساز دیسکی، مه ساز نازلی و رطوبت ساز التراسونیک تولید میشوند. مه ساز های خانگی معمولا برای محیط ها و گلخانه های کوچک و خانگی مناسب می باشند. این نوع مه ساز ها فشار آب کم و زاویه پوششی کمتری دارند. از این رو در گلخانه های خانگی از مه ساز های کوچک استفاده میشود. در گلخانه با توجه به ساختار آن و نوع محصول کشت شده از یکی از انواع رطوبت ساز پروانه ای، التراسونیک و یا نازلی میتوان استفاده کرد.

 

میزان تاثیرگذاری و خنک کنندگی مه پاش گلخانه چقدر است ؟

میزان خنک کنندگی سیستم مه پاش گلخانه برای هر فضایی قابل محاسبه است. هر 8/3 لیتر آب، در حدود 9400 BTU انرژی گرمایی هوا را جذب می کند تا به بخار تبدیل شود. در برخی مناطق مثل شمال غرب و برخی مناطق غرب ایران احتیاج زیادی به سیستم فن و پد نیست و مه ساز گلخانه کافی بوده و یا اینکه ساعات کاری سیستم فن و پد را کاهش می دهد. این سیستم ها اغلب مناسب مناطق معتدل می باشند.

 

خدمات پس از فروش مه پاش گلخانه ارگ سبز به چه صورت است ؟

طبیعتا تمامی دستگاه های صنعتی در گذر زمان نیاز به بررسی و تعمیرات خواهند داشت. ارگ سبز پارتیکان در کنار ارائه خدمات و تجهیزات و مه پاش گلخانه، در صورت مشاهده هرگونه خرابی و احتیاج به نعمیر تجهیزات گلخانه، آماده پاسخگویی به تمامی مشتریان عزیز است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *